O nás

Cyklistický klub byl v Mladé Vožici založen partou nadšenců, vyznavačů cyklistiky, v roce 2004. První účastí vožických borců se stal legendární Král Šumavy v Klatovech. V té době nebyl jejich cílem boj o stupně vítězů, ba právě naopak. Šlo o pouhé překonání sebe sama a úspěšný návrat do cíle. S postupem času, s rozšiřováním členské základny, vzrůstal i počet účastí na závodech. Na počátku v České republice, od roku 2011 i v zahraničí. Od pouhé účasti na závodech nebylo daleko k pořádání vlastních akcí, kterých v průběhu roku pořádáme hned několik.

ZAHÁJENÍ SEZONY

připravujeme tradičně vždy na první jarní sobotu. Sraz je ve 14. 00 hod. u benzinové pumpy. Můžete s námi přivítat jaro, vítána jsou stará kola, historické oděvy a doplňky. Trasa pro cyklisty vede po okolí Mladé Vožice a bývá upřesněna podle aktuálních povětrnostních podmínek. Rovněž je připravena krátká trasa pro pěší.

ÚKLID PŘÍKOPŮ

Protože nám rozhodně není lhostejný stav životního prostředí na mladovožicku, organizujeme v první dekádě dubna velký jarní úklid okolí silnic mezi Mladou Vožicí a sousedními obcemi. Je přímo neuvěřitelné, že už několik let za sebou sebereme každoročně cca 90 pytlů odpadků.

SOUSTŘEDĚNÍ

Velkou popularitu si již získalo dubnové soustředění MTB týmu v Českém Ráji. Ubytováni jsme již poněkolikáté ve Žďáru u Mnichova Hradiště, v kouzelném kraji hradů Kost, Trosky, Hrubá Skála a v bezprostředním sousedství Prachovských skal.

VOŽICKÝ MARATON

Největší událostí a skutečným svátkem vožických cyklistů je bezesporu organizace Vožického maratonu, který CK Mladá Vožice pořádá od roku 2003, v počátcích pod názvem Kozofrcká 35. Dopoledne probíhají v Zámecké zahradě v Mladé Vožici závody pro děti od 3 do 12 let. Pro ty nejmenší na odstrkovadlech je připraven rovný nenáročný úsek, ti zdatnější mohou soutěžit v cílovém úseku „velkého závodu“. Ve 13 hodin pak startuje před provozovnou

Comett plus hlavní závod. Trať Vožického maratonu je připravena ve dvou variantách. Kratší měří 27 km, delší pak 45 km. Borci na trase, která vede v okolí Mladé Vožice – max. vzdálenost od centra závodu je 7 km – se musí na delší trase vypořádat s převýšením 900 m. Převážná část vede po polních a lesních cestách. Vožický maraton byl v roce 2012 součástí seriálu APEX-BIKE MTB liga, od roku 2016 pak Jihočeského MTB poháru. Na startu se schází kolem 350 cyklistů.

 

SILVESTR NA KOLE

Poslední den roku oslavujeme právě touto akcí. Krátce po poledni vyrážíme na skutečně poslední kilometry v roce.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

na nadcházející sezonu začíná již koncem října. Každou středu v podvečer vyměníme kola za florbalové hokejky a naše těla dostávají na hodinu a půl zabrat v místní sportovní hale.